MUSTAFA KEMAL ATATÜRK

Güney Ecza Koop Tarihçesi

Eczacı meslektaşlarımızın ilaç ,ilaç dışı sağlık ürünleri ,medikal,eczane gereçleri,tüketim ve ambalaj malzemeleri,veteriner ve zirai ilaç ile yasalarla eczanelerde satışı yapılabilen her türlü emtia ihtiyaçlarını karşılamak amacıyla bölgemizdeki ilk Eczacı kooperatifi 09.02.1979 tarihinde Silifke'de kuruldu. Daha iyi bir noktaya taşımak amacı ile "S.S TÜM SİLİFKE ECZACILARI TEMİN VE TEVZİ KOOPERATİFİ" 08.04.1987 tarihinde isim değiştirerek "S.S.İÇEL ECZACILARI ÜRETİM TEMİN VE DAĞITIM KOOPERATİFİ' adıyla İçel'de faaliyetine devam etmiştir.İsim değişikliği sonrası Başkan Ecz.Ali Önsay,2.Başkan Ecz.Ali İhsan Bozkurt,üye Ecz.Mahmut Yörük,üye Ecz.Mustafa Bozbey,üye Ecz.Yüce Oğuzcan yönetiminde İçel'de yeni bir dönem başlamıştır.

İçel Ecza Koop,küçük bir işletme olarak 10 personel ,3 bisiklet ve üç tekerlekli bisikletlerle faaliyetine başladıktan kısa bir süre sonra hizmet ağını genişletmiştir.1997 yılında (Oran Ecza Koop'u devir alarak) ilk şubesini Kayseri'de,devamında 2.şubesine Gaziantep'te açmıştır. Merkez şube olarak Mersin'de Kasım 1997 yılında kendi binasına taşınmış ve hala aynı yerde hizmet vermeye devam etmektedir. 1999 yılında kooperatifin yaşadığı sıkıntılı günler,Başkan Ecz.Mehmet Yılmaz, Ecz.Abdullah Özyiğit, Ecz.M.Emin İnal önderliğindeki Yönetim kurulumuz,ortaklarımız ve çalışanlarımızın desteği ile geride bırakılmıştır.

TEKB çatısı altında başlatılan Ulusal Boyut Projesi çerçevesinde İzmir'de faaliyet gösteren EDAK Ecza Kooperatifi ile 08.10.2002 tarihinde işbirliği yapılarak ortak faaliyet yürütülmeye başlanmıştır.

30.06.2005 tarihinde "S.S İÇEL ECZACILARI ÜRETİM TEMİN VE DAĞITIM KOOPERATİFİ' yapılan isim değişikliği ile "S.S.GÜNEY ECZACILARI ÜRETİM TEMİN VE DAĞITIM KOOPERATİFİ" ismini almıştır.20.12.2005 tarihinde Adana Şubesi,16.12.2011 tarihinde Gaziantep Şubesini açmıştır.

01.01.2013 tarihi itibariyle "Ulusal Boyut Projesi" çerçevesinde EDAK ecza kooperatifi ile ortak yürütülen faaliyet son bulmuş olup,Güney Ecza Kooperatifi yoluna yalnız ve güçlü bir şekilde devam etmektedir.

Güncel Duyurular