MUSTAFA KEMAL ATATÜRK

Haberler

Türk Gıda Kodeksi Bebek Formülleri Tebliği ve Türk Gıda Kodeksi Devam Formülleri Tebliği Hk.

Türk Gıda Kodeksi Bebek Formülleri Tebliği ve Türk Gıda Kodeksi Devam Formülleri Tebliği Hakkında

 

BÖLGE ECZACI ODASI
YÖNETİM KURULU BAŞKANLIĞI’NA

T.C. Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı tarafından 15.08.2014 tarih ve 29089 sayılı Resmi Gazete'de Türk Gıda Kodeksi Bebek Formülleri Tebliği ve Türk Gıda Kodeksi Devam Formülleri Tebliği yayımlanmıştır.

Türk Gıda Kodeksi Bebek Formülleri Tebliği’nin amacı; sağlıklı bebeklerin tüketimine yönelik bebek formüllerinin, tekniğine uygun ve hijyenik şekilde üretim, hazırlama, işleme, etiketleme, muhafaza, depolama, taşıma ve piyasaya arzı ile ilgili şartları ve ürün özelliklerini belirlemek olarak;

Türk Gıda Kodeksi Devam Formülleri Tebliği’nin amacı ise özel beslenme amacıyla, sadece anne ve çocuk beslenmesi üzerinde uzmanlaşmış tarafsız bir sağlık çalışanı tarafından bebeğin büyüme ve gelişim ihtiyaçlarına dayanarak farklı bir ay önerilmediği takdirde, altı aydan itibaren bebeklerin özel beslenme amaçlarını karşılayan devam formüllerini ve devam sütünü kapsar olarak tanımlanmaktadır.

Türk Gıda Kodeksi Bebek Formülleri Tebliği ve ekleri ile Türk Gıda Kodeksi Devam Formülleri Tebliği metni ve ekleri, ekte iletilmekte olup bilgilerinizi ve konunun tüm üyelerinize duyurulmasını saygılarımla rica ederim.

Uzm Ecz. Harun KIZILAY
Genel Sekreter

 

Türk Gıda Kodeksi Bebek Formülleri Tebliği için tıklayınız.
Türk Gıda Kodeksi Bebek Formülleri Tebliği Ekleri için tıklayınız.
Türk Gıda Kodeksi Devam Formülleri Tebliği için tıklayınız.
Türk Gıda Kodeksi Devam Formülleri Tebliği Ekleri için tıklayınız.

 

KAYNAK: http://www.teb.org.tr/

2036 Ziyaretçi Tarafından Okunmuştur...

Güncel Duyurular