MUSTAFA KEMAL ATATÜRK

Başkanın Mesajı

Değerli ortaklarım;

     Sabah kalkıyoruz,kahvaltımızı yapıyoruz, çocuğumuz varsa okula yolcu ediyoruz. Beyler kahvaltı sonrası hemen hazırlanıp, çıkabiliyorlar ama bayanlar evin toplanması, hazırlık sürecinin daha da uzaması derken biraz daha geçte olsa eczanelerinin yolunu tutuyorlar.

     Eczanelerimize gelip günlük gazeteler, reçeteler, hastalar derken günler su gibi geçiyor. Hızla akıp geçen bu zamanda Dünya’da ve Türkiye’de mesleğimizle ilgili neler oluyor, hangi gelişmeler yaşanıyor, örgütlerimiz bu gelişmelerle ilgili ne yapıyor çoğu zaman kaçırıyoruz. Neden böyle bir yargıda bulunuyorum çünkü oda ve kooperatif toplantıların devamlı takip eden,gündemi yakalayıp ayak uydurmaya çalışan eczacı sayımız maalesef azınlıkta.

      Artık biliyoruz ki eczane eczacılığında ciddi değişimler oldu ve olmaya devam ediyor. Bize çok yakın ülkelere baktığımızda (Portekiz, Yunanistan gibi) bunu çok net olarak görmeliyiz. Ve bizim yapmamız gereken odalarımızla, kooperatiflerimizle birlikte eczanelerimizde bu değişimleri hızla sağlamaya yönelik çalışmalar yapmak.İşte ekonomik örgüt olarak kooperatiflerimizin görevi tam da burada başlıyor.

     Ne mi yapmalıyız diye sorduğumuzda azalan karlılıklarla beraber, birazda dış Dünya’ya yüzümüzü çevirdiğimizde reçete direk karşımıza  çıkıyor zaten.

·         Eczanelerimizi küçük dokunuşlarla yenilemek,

·         Eczane teknisyenlerimizi eğitmek,

·         Kendimizi eğitimlerle yenilemek,

·         Danışman eczacı kimliğimizi ön plana çıkarmak.

·         Satış-Pazarlama konusunda eczanelerimizi çok daha fazla geliştirmek.

Basit gibi görünen bu yol haritasını her eczacının tek başına yapabilmesi mümkün mü? Hayır.

     Güney Ecza Koop olarak bunun bilinciyle hareket ederek, 2015 yılı aidiyet yol haritasını yukarda saydığım gereksinimleri eczanede uygulayacak şekilde düzenledik ve bu uygulamaya ‘’GEK ECZANE GELİŞİM PROJESİ’’ adını  verdik. Bu uygulamayla aidiyetteki ortaklarımın eczacı danışmanlığının ön planda olacağı her ay için bir sağlık kampanyası belirledik. O ay için sağlık kampanyası başlığımız neyse eczacı ve teknisyenlerimize eğitimler vereceğiz. Hasta bilgilendirme broşürleri, eczane içi çeşitli görsellerle beraber 1 ay boyunca hastalarımıza danışmanlık hizmeti vereceğiz. Eczacımıza lazım olan şey tek başına iskonto değil sevgili meslektaşlarım, lazım olan şey değişim ve gelişim. Biz GEK ailesi olarak bu değişim ve gelişimi yapmaya hazır bir şekilde 2015’te sizleri bekliyoruz.

Sizde hazırsanız 1 Ocak 2015’te GEK’te buluşalım.

 

Ecz. Tarkan BİR            
GEK Yönetim Kurulu Başkanı

 

3035 Ziyaretçi Tarafından Okunmuştur...

Güncel Duyurular