MUSTAFA KEMAL ATATÜRK

Başkanın Mesajı

Aileleri ile birlikte ortaklarımızın ve Bölge Eczacı Odası Başkanlarımızın katılımı ile muhteşem bir fuar organizasyonunu geride bıraktık. Bu sene bizim için çok önemliydi çünkü daha önce fuarları sanal olarak yapmıştık ve ilk kez firmalarla yüz yüze, yeni ürünleri tanıyarak, MF  barem değişimlerini yerinde görüp eczane ihtiyaçlarını karşıladığımız sektör tabiriyle “Canlı Fuar” ilk kez yaptık. Bu fuar sıcak temas şeklinde eczanemizde ihtiyacımız olan ilaç, ilaç dışı ve kırtasiye ürünlerini çok avantajlı bir şekilde almamızı sağlayarak eczane karlılığımıza bir nebze de olsa merhem oldu..


Alışveriş dışında sosyal anlamda da ailelerimizle bir arada oluyor, dinleniyor ve geceleri de çok güzel bir biçimde eğleniyor olmamız da çok özeldi.


Bu fuarımız içinde muhteşem bir gala ile EGP ( Eczane Gelişim Projesi)  lansmanımızı da yaptık. Nisan ayında pilot eczanelerimizi tespit ettikten sonra hızla projemizi başlatıyor olacağız. Bu proje’nin GEK ortakları için dönüm noktası olacağını düşünüyorum çünkü eczanelerimiz içinde finans, satış, satın alma, pazarlama, insan kaynakları, personel eğitimi derken birçok alanda ciddi eksiklerimiz var. İşte bu proje ile beraber hem teknisyenlerimizi Üniversite çatısı altında eğiteceğiz, hem de eczanelerimizdeki tüm eksiklikleri gidermek için GEK profesyonellerimizle yoğun bir mesai vereceğiz.


Değerli ortaklarımız, 2015’de söz verdiğimiz şekilde projelerimiz hızla devam ediyor. Her ay 6 ilde eczacılarımıza ayrı, teknisyenlerimize ayrı olmak üzere 12 eğitim planladık ve Nisan ayı dahil aksamadan devam ediyor. Ara ara bu eğitimleri odalarımızla ortak ilave eğitimlerle de destekliyoruz (finans, güneşten korunma gibi). Katılımlarımız o kadar güzel gidiyor ki sizlere teşekkür edemeden geçemedim. Eğitim veren firmalar ve çalışanlarımız çok memnun bu katılımdan. Eğitimlerde 2015 yılını full doldurduk, artık firmalarla 2016 projeksiyonunu konuşuyoruz.


Emin olun GEK şu an genç, dinamik, üretken kişiliğiyle sektörün en beğenilen yapısı haline geldi.
Siz ortaklarımız bize güç verdikçe, bizi destekledikçe çalışanlarımız ve yönetim kurulundaki arkadaşlarımız daha da motive oluyor, daha da üretken hale geliyoruz.


Bu yıl beşincisini yapacağımız sanatsal etkinliğimizde de eczacılarımız, teknisyenlerimiz ve kooperatif çalışanlarımız size muhteşem bir gösteri sunmak için yoğun bir şekilde çalışıyorlar. Ayrıca tiyatro gurubumuzda Mayıs ayı içerisinde yapacağı gösteri ile ilgili tüm hızıyla çalışmalarına devam ediyor.


GEK çatısı altındaki birlikteliğimizin yeni ortaklarımızın katılımıyla daha da büyümesi dileğiyle…

 

Ecz. Tarkan BİR            

GEK Yönetim Kurulu Başkanı

2648 Ziyaretçi Tarafından Okunmuştur...

Güncel Duyurular