MUSTAFA KEMAL ATATÜRK

Haberler

Eczaneler İçin Ürün Toplatma Formu "GlaxoSmithKline"

 
 05.06.2015
 
 
 
Sayın Eczacı,
 
 
İmal ruhsatına sahip olduğumuz “Actifed Şurup, Sudafed Şurup ve Sudafed Ekspektoran Şurup” adlı ürünlerimizin piyasada bulunan ek1’de yer alan serilerine; kutu ve kullanma talimatı üzerindeki bilgilerin uyumlu hale getirilmesi için GlaxoSmithKline İlaçları San. ve Tic. A.Ş. firmamız tarafından, T.C. Sağlık Bakanlığı İlaç ve Eczacılık Genel Müdürlüğü’nün 15 Ağustos 1986 tarih ve 19196 sayılı Resmi Gazetede yayımlanan ‘’Farmasötik ve Tıbbi Müstahzar, Madde, Malzeme ve Terkipleri ile Bitkisel Preparatların Geri Çekilmesi ve Toplatılması Hakkında Yönetmelik’’ gereğince 2.sınıf B seviyesinde (eczane, ecza deposu, hastane v.b) geri çekme işlemi uygulanacaktır.
 
Piyasada bulunan tüm serilerin geri çekilmesi kararına bağlı olarak; süratle işlem yapılabilmesi için; stoklarınızda bulunan miktarların kontrol edilerek ve ürünün satın alındığı koşullarda iade yapılması konusuna özen gösterilerek 24 Haziran 2015 tarihine kadar;
 
 
·         Ticari ilişkiniz olan ecza deposuna iade faturası ile birlikte,
·         Ek 2’de verilmiş olan “Eczaneler İçin Ürün Toplatma Formu” doldurularak gönderilmesini rica eder, bu vesile ile çalışmalarınızda başarılar dileriz.
 
Saygılarımızla,
GlaxoSmithKline İlaçları
Sanayi ve Ticaret A.Ş.
 
 FORMA AŞAĞIDAKİ LİNKTEN UŞABİLİRSİNİZ...

resimler/Eczane Bilgilendirme İade Fomu.pdf

4001 Ziyaretçi Tarafından Okunmuştur...

Güncel Duyurular