MUSTAFA KEMAL ATATÜRK

Başkanın Mesajı

 

Sevgili Ortaklarımız,

Haziran ayında yapmış olduğumuz Mali Genel Kurulumuzun ardından bölgemizde kavurucu sıcakların hüküm sürdüğü bir yazı daha geride bıraktık. Sonbaharın gelişi ile birlikte hem eczanelerimizde hem de kooperatifimizde yeniden yoğun bir tempo bizi bekliyor. Yaylalara, yazlıklara, memleketlerine ziyarete gidenler ve tatilciler yuvaya dönüş yapacaklar artık. Bu dönüşlerle beraber hem kooperatifimiz tarafında hem de eczane tarafında işlerimiz yaza göre artış göstermeye başlayacaktır. Uzun iki bayram tatilinden sonra eczaneler olarak ciddi bir ivmelenmeye şüphesiz çok ihtiyacımız var.

  2017 yılı ile ilgili nasıl gidiyor diye baktığımızda Kooperatifimiz son yılların en verimli dönemini geçiriyoruz diyebilirim. Piyasadaki ekonomik dalgalanmayla beraber oluşan yüksek faizli piyasa ortamına rağmen aldığımız önlemlerle şu an bu dalgalanmalardan etkilenmeden öngörülerimize uygun bir şekilde yolumuza doludizgin devam ediyoruz. Tabi siz ortaklarımızın bize verdiği destek bu yolda en büyük avantajımız.

2017 yılının Aidiyet döneminde bir önceki dönemden daha fazla katılım sağlayarak Güney Ecza Kooperatifine güvenen ortaklarımız, bu güzel sonuçların oluşmasında en büyük öneme sahiptir. Şubat ayında GEK Vizyon fuarına rekor katılımla verdiğiniz destek ve buna paralel rekor ciro yakalamamız, Hatay Şubemizin bir önceki yıla göre yüzde 70’lere varan ciro artışı ve diğer illerimizin katkıları ile ilk 8 ayda net satışlarımızı %36 artması gibi olumlu gelişmelerin yanında, giderlerimizi kontrol ederek verimli çalışmayı hedefledik. Böylece ilk 8 aylık dönemde tahmini bütçede hem ciro olarak, hem de kar olarak beklenenin üzerinde değerlere ulaştık. Bunun sonucunda Temmuz, Ağustos yaz döneminde anlamlı IMS artışı gösteren tek yapı olma başarısını gösterdik.

Sizlere 2017 aidiyet sunumlarında söz verdiğimiz gibi, hizmet kalitemizi arttırmak için yatırımlarımız ve çalışmalarımız devam ediyor. Şu an şubelerimizde manüel olarak ürün hazırlamakta ve sevk etmeyiz. Bu durum bizleri hizmet kalitesi anlamında zorluyor, bozuk kırık, hasarlı ürün, eksik-fazla ürün, eczaneye yanlış ürün gönderilmesi gibi konular yeni bant sistemiyle beraber çok azalacak ve hizmet kalitemiz istediğimiz seviyeye doğru çıkacaktır. Eylül ayının ortasında bu sene hizmet vermeyi planladığımız Mersin Yenişehir şubemize ve Adana’ya, Ekim ayı ortasında ise Hatay’a yarı akıllı bant sistemini kurmuş olacağız. En kısa süre içerisinde de Gaziantep şubemizin bant sistemini yarı akıllı hale getireceğiz.

Ortaklarımızın eczanelerinin gelişimi için pazarlama bölümümüz tüm gücüyle çalışmakta. Yılsonuna kadar planladığımız birçok yenilik ile eczanelerimizin gelişimine katkı sağlayacak desteklerimiz devam edecek olup, eğitimlerimiz ve eczane içi uygulamalarımız ile kendini yenilemiş eczanelerimiz hızla artacaktır.

            Kalan 4 aylık dönemde Yenişehir Şubemizin açılışı, aramıza yeni katılacak ortaklar ve Ekim fuarımızın etkisiyle yılı çok iyi bir şekilde öngörülerimizin çok daha üstünde kapatacağımızı düşünüyorum. Ortaklarımızın verdiği destek bu şekilde artmaya devam ettikçe, kooperatifimiz bölgemizde ve Türkiye de hak ettiği yere hızla ulaşacaktır.

 

Ecz. Tarkan BİR      

                                                          Yönetim Kurulu Başkanı

2256 Ziyaretçi Tarafından Okunmuştur...

Güncel Duyurular