MUSTAFA KEMAL ATATÜRK

Başkanın Mesajı

Değerli Ortaklarımız;
        2017 yılını geride bırakmak üzereyiz. GEK olarak harika bir yıl geçiriyoruz, hem yeni ortak katılımı, hem ciro, hem de öz kaynaklarımızın büyümesiyle mükemmel bir 10 ayı geride bıraktık. Türk Eczacılar Birliğimizin 2017 yılını “Kooperatif Aidiyet Yılı” ilan etmesiyle birlikte yakaladığımız kooperatif rüzgârıyla bu yılı GEK olarak hizmet kalitesi ve karlılık anlamında zirvede kapatacağız. Bunun yanında bu rüzgârı arttırarak devam ettireceğimiz 2018 yılı bizi bekliyor.

         Bölgemizde 14,5 Pazar paylarını gördük ama daha gideceğimiz % 85’lik bir alan var ve bu alanda da önümüzdeki dönemlerde hizmet kalitemizi arttırarak, var olan bölgelerimizde yeni şubeler açarak ve öz kaynaklarımızı geliştirerek yolumuza doludizgin devam edeceğiz. 2018 yılı ile ilgili güzel bir gelişmede yıllardır beklediğimiz yasamızın istediğimiz şekilde komisyondan çıkarak TBMM Genel Kuruluna gönderilmesi oldu. Kasım ayı içinde Mecliste görüşülüp 2018 yılında onaylanmasını beklediğimiz yasamızla vergili alandan çıkıp vergisiz alana adım atmış olacağız. Böylece ortaklarımızın risturn oranları %20 oranında artacağı gibi kooperatiflerimizin öz sermayeleri de aynı oranda artış gösterecektir. Emeği geçen herkese sonsuz teşekkürler.

        Risturn demişken Ekim sonu itibariyle 2015 yılı risturnlarımızı dağıtmış bulunmaktayız. Dağıtmadığımız sadece 2016 risturnları bulunmaktadır. Bunun yanında yüksek kar elde etmeyi beklediğimiz 2017 yılında da ortaklarımızda bizimle beraber kazanacaklar. 

        Kooperatifimizin varlığı, eczacılarımıza ortak olsun olmasın, aidiyetle çalışsın çalışmasın piyasada rekabet yaratarak çok ciddi kazanımlar sağlıyor. Bunun yanında elde ettiğimiz karın yarısını ortağımıza risturn olarak dağıtarak da karlılıkların dibe vurduğu bu dönemde ortaklarımıza can suyu oluyoruz. Dağıtılmayan diğer yarısıyla da öz sermayelerimizi geliştirip güçlenmenin yanında eczacılık fakültelerini, eczacı odalarını, yaptığımız eğitim ve projelerle de ortaklarımızı geliştirerek ciddi katkılar oluşturuyoruz. Gördüğümüz gibi kooperatifimizin kazandığı para hep sistemin içinde kalıyor ve eczacı lehine kullanılarak tekrardan eczacıya geri dönüyor.

         Yukarıda tüm bu anlattıklarımı sizlerle yüz yüze paylaşmak, fikirlerinizi almak, 2018 yılı aidiyet oranlarımızı ve projelerimizi anlatmak için Yönetim Kurulumuz ve profesyonel arkadaşlarımızla beraber Kasım- Aralık aylarında aidiyet toplantılarıyla il ve ilçelerimizde yanınızda olacağız. Bu toplantılarımızda ortaklarımızın yanı sıra gittiğimiz 8 ilimizdeki ortak olmayan meslektaşlarımızı da görmek istiyoruz. Bizi dinlesinler, bizi anlasınlar ki gelecek yıllarımızda onlarda yanımızda olsunlar ve birlikte büyüyelim, birlikte güçlenelim, sapa sağlam tek vücut olalım. Öyle bir sağlam olalım ki zincir bizi kıracağına biz zinciri kıralım.

Sevgi ve Saygılarımla,
Ecz.Tarkan BİR
Güney Ecza Kooperatifi
Yönetim Kurulu Başkanı
 
3072 Ziyaretçi Tarafından Okunmuştur...

Güncel Duyurular